Kam na túru

Cesta od hraniční čáry
k Rališce

Tuto trasu máme  moc rádi, protože není moc náročná, zvládnou ji i děti a vždycky ji spojíme i s dobrým jídlem. Na této trase objevíte další z krás Horní Bečvy.

Farma pod hřebenem

Nechcete-li se toulat moc dlouho, pak tato trasa je pro vás naprosto ideální. Čeká vás krátký okruh od apartmánu k apartmánu se zastávkou u „Valašského okénka“ a návštěvou farmy.

Pustevny – kde sídlí bohové

Nejznámější místo Beskyd, které můžete navštívit kdykoliv a nebudete zklamaní. Krásné výhledy, jedinečná architektura, místní speciality a třeba výchozí bod k hoře Radhošť s pohanskou sochou boha úrody Radegasta.

© foto: Pustevny s.r.o.

Za Sukenickou rozhlednou

Komu nestačí kopce, kterých je u nás opravdu hodně, tak může vystoupat ještě výš a to na Sukenickou rozhlednu. Podívat se skoro z oblak a dát si božské jídlo, to je nebeský zážitek!

Valašské muzeum v přírodě

Známý skanzen najdete v Rožnově pod Radhoštěm. Jde o jediné muzeum tohoto typu u nás, jehož areál tvoří Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina. Během roku se zde konají různé akce představující tradice kraje.

© foto: www.nmvp.cz | Valašské muzeum v přírodě

Od Maryčky Magdonové

Kdo by neznal baladu o Maryčce Magdonové zachycenou v Bezručových  Slezských písních? Tak proč se nepodívat na místo, kde je pomník, který ji má připomenout, a odkud se můžete vydat na naučnou stezku Gruň – Bílý kříž a poznat tak jinou část Beskyd.

Stezka v oblacích

Na nebe si skoro můžete  sáhnout taky na nadzemní panoramatické Stezce Valaška. Najdete ji mezi stromy u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách směrem k vrcholu Tanečnica. Součástí je rozhledna, zavěšený chodník a skleněná vyhlídka – pro některé zkouška odvahy.

© foto: stezkavalaska.cz | Beskydská panoramata s.r.o.